OLBS

Biologická ochrana letišť, budov a sadů

                    Biologická ochrana pomocí loveckých dravců

           Komplexní biologická ochrana letišť, budov a sadů, případně zemědělských plodin   pomocí loveckých dravců, loveckých psů a fretek. Plašení a odchyt holubů ve městech,  zemědělských objektech, obchodních halách, v soukromých objektech, pomocí dravců nebo odchytových zařízení.  Odborná konzultace, návrh nejúčinnějšího opatření biologické ochrany. Ornitologický  a biologický průzkum včetně vyhodnocení situace,  následné podání zprávy, zavedení aktivních a pasivních opatření .                                               

      OLBS

Biologická ochrana letišť, budov a sadů

  Montáž laserových plašičů AVIX Autonomic Mark II

        Novinkou v našich službách je realizace plašících zařízení AVIX Autonomic Mark II,  které samočinně vyhání ptáky z oblastí nežádoucích pro shluk ptáků. Výrobcem je Holandská společnost Bird Control Group. Na našem trhu jde o novinku, ale ve skutečnosti se používá ve více jak devadesáti zemích světa. Toto zařízení využívají hlavně vinaři  na Moravě. Při rozloze vinice  cca 30 hektarů byl výsledek dost překvapivý. Podle informace majitelů vinic nedošlo na kontrolované ploše téměř k žádným ztrátám. Díky této zkušenosti si objednávají další lasery na další vinice. Zařízení se používá pro různá odvětví. Například pro ochranu borůvkových nebo jahodových plantáží, ochranu ovocných sadů, ale třeba i na ochranu sádkových rybníků, různých elektrických transformátorů (aby se zabránilo hnízdění a následnému úhynu ptactva), na ochranu letištních ploch, ale také jako ochrana budov a hospodářských výběhů pro drůbež. Na první pohled je cena zařízení docela vysoká. V základu okolo 8500€ bez DPH. Každý si musí sám spočítat jakou má roční ztrátu a za jak dlouho se mu zařízení zaplatí. Není možné používat jej kdekoliv. Jsou dané určité podmínky (ohledně bezpečnosti) před nežádoucím oslněním okolí. Více informací o laseru https://www.birdcontrolgroup.com/

OLBS

Biologická ochrana letišť budov a sadů

            Prodej sokolnické telemetrie firmy Ayama pro ČR

          Od února roku 2023 jsme se stali výhradními distributory španělské firmy Ayama.         Firma Ayama se zábývá výrobou a servisem sokolnické telemetrie a to klasické radiové,      ale i telemetrie GPS. Firma Ayama má dloholetou tradici a byla založena v roce 1972 a první sokolnickou temetrii vyvinula v roce 1993. Od té doby se zdokonolovala a rozšiřovala sortiment. Dnes vyrábí vysílače a přijímače nejen pro sokolníky, kynology, holubáře, ale i volnoletce s papoušky. Jejich výrobky jsou novinkou na našem trhu, ale v Evropě mají silné zastoupení  mezi výše jmenovanými skupinami

Produkty a doplňky můžete s námi zkonzultovat, otestovat, popřípadě si je objednat.

                                       Všechny produkty naleznete na webu:                                                 

www.ayama.com


OLBS

Biologická ochrana letišť budov a sadů

                   Doprovodné akce kulturních programů

                Další naší aktivitou jsou environmentální programy pro děti, mládež a seniory. Zajišťujeme doprovodný program slavností, táborů, dětské dny či fotografické workshopy. Novinkou v našiich službách je zážitkový program s dravci a sovami, kdy se podíváte do jejich přirozeného prostředí a spatříte je v celé jejich kráse. Individuálně si můžete vyzkoušet jaké je to být sokolníkem, či kynologem přímo v terénu a tím můžete proniknout do tohoto krásného umění.

OLBS

Biologická ochrana letišť budov a sadů

                             Výcvik loveckých dravců a psů

Zabýváme se  výcvikem loveckých dravců a loveckou kynologií, což je nedílnou složkou naší biologické ochrany. Hlavní zaměření kynologie je chov a výcvik Bretaňských ohařů.

www.od-danskych-kralu.webnode.cz