OLBS

Biologická ochrana letišť, budov a sadů

Sokolnictví, myslivosti, chovu dravců a sov a kynologii se věnuji od útlého mládí. V roce 1995 jsem úspěšně složil myslivecké zkoušky a v roce 1996 sokolnické zkoušky. V letech 1997 až 2002 jsem provozoval stanici pro handicapované živočichy, se specializací na dravce a sovy. Do stanice, ale lidé nosili i jiné živočichy jako jsou straky, zajíci, čápy nebo volavky, o které jsem se také postaral. V současné době je naší hlavní činností biologická ochrana letišť, budov a zemědělských plodin, ale také odchyt a plašení holubů ve městech. Při této činnosti se také zaměřujeme na environmentální výchovu, v oblasti  biologické ochrany (přednášky, letové ukázky, výukové programy pro školy, školky, ale jiná zařízení) se zaměřením na ochranu dravců a sov. Dále se věnujeme lovecké kynologii se specializací na chov  a výcvik Bretaňských ohařů, kteří nám pomáhají při naší činnosti biologické ochrany. Nejvíce práce máme v období senosečí a období tahu ptáků, kdy musíme vyhánět zvěř z areálu letiště, aby nedošlo ke kolizím s letadly a zemědělskými stroji.


 

OLBS

Biologická ochrana letišť, budov a sadů

      Biologickou ochranou se zabývám od roku 2004, kdy jsem působil na mezinárodním letišti Pardubice a získával zkušenosti s problematikou biologické ochrany. V současné době působíme na letišti  Hradec Králové a Mnichovo Hradiště. Dravci, které  při této činnosti využíváme k vyhánění a plašení zvěře jsou rarozi, sokoli, káně harrisovi a rudoocasé, jestřábi, krahujci,orli skalní, fretky a bretanští ohaři.

 

 OLBS

Biologická ochrana letišť budov a sadů

             Ekologicky výchovnými programy pro děti a mládež se zabýváme od roku 2008, navštívili jsme desítky mateřských a základních škol, dětských táborů, mnoho městských a obecních slavností, kde se snažíme odbornou osvětou přispět k ochraně dravců a sov a přiblížit veřejnosti poznatky o jejich životě ve volné přírodě.

Naši svěřenci spolupracovali na projektu na ochranu přírody a krajiny  "Pomáhám přírodě"