OLBS

Biologická ochrana letišť, budov a sadů

Biologickou ochranou se zabývám od roku 2004, kdy jsem působil na mezinárodním letišti Pardubice, kde jsem získával zkušenosti s problematikou biologické ochrany. Dravci, které jsem při této činnosti využíval byli jestřábi, rarozi, sokoli, které jsem využíval k  vyhánění a plašení pernaté zvěře. Od roku 2006 jsem začal také využívat orla skalního, kterého dodnes využívám k vyhánění a plašení drobné srstnaté zvěře
 

OLBS

Biologická ochrana letišť, budov a sadů

Ekologicky výchovnými programy pro děti a mládež se zabývám od roku 2008, navštívil jsem desítky mateřských  a základních škol, dětských táborů, mnoho městských a obecních slavností, kde se snažím odbornou osvětou přispět k ochraně dravců a sov. 

— OLBS —

Biologická ochrana letišť budov a sadů

               Sokolnictví a chovu dravců a sov se věnuji od mládí, v roce 1995 jsem složil myslivecké zkoušky a v roce 1996 jsem složil sokolnické zkoušky. Od roku 1997 do roku 2002 jsem  provozoval stanici handicapovaných živočichů, kde jsem se specializoval na dravce a sovy. Do stanice , ale lidé nosili i jiné živočichy jako jsou straky, zajíci, čápy nebo volavky, o které jsem se také postaral. Momentáně provozuji přednášky o biologické ochraně se zaměřením na ochranu dravců a sov. Od roku 2000 se také věnuji lovecké kynologii se zaměřením na Bretaňské ohaře, kteří mě pomáhají při mé činosti biologické ochrany. Nejvíce práce máme v období senosečí a období tahu ptáků, kdy musíme vyhánět zvěř z areálu letiště, aby nedošlo ke kolizím s letadly a zemědělskými stroji.